Dzisiejszy dzień w GCK w Skierdach należał do wyjątkowych, a jego ogromny sukces zawdzięczamy naszym wspaniałym wolontariuszom: Mateuszowi Tylickiemu – wybitnemu szefowi kuchni z restauracji Der Elefant, naszym gościom z Japonii – Ai oraz Kaiowi, oraz mieszkańcom Skierd!

Program był wyjątkowo napięty, gdyż poznawaliśmy Japonię od A do Z – zaczynając od gotowania kurczaka teriyaki i bułeczek na parze bao, przez warsztaty z robienia sushi, opiekę nad drzewkami bonsai, warsztaty kaligrafii, odczyty japońskich haiku (polskiej autorki!), aż po zabawę z mangą i anime!

A na deser… kolejna wystawa w Galerii Dziesiątka – tym razem wystawa fotografii mieszkańca Skierd, Rafała Tondery, który już nie raz odkrywał Japonię z obiektywem w rękach!

Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko, ale my nie zwalniamy tempa!